HIDREX-Mokry problem i jego skuteczne rozwiązanie

Z każdym rokiem wzrasta liczba osób mających problem z nadpotliwością. Według ostatnich badań grupy Hidrex jest to już 7% społeczeństwa! Hiperhydroza jest złożoną chorobą, w przypadku której niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zdiagnozować jej przyczynę (przykład mój własny).

Nadpotliwość możemy podzielić na 2 kategorie: pierwotną lub nabytą oraz obejmującą 1 partię lub więcej. Objawia się ponadnormatywnym wydzielaniem potu niż potrzebna jest do termoregulacji organizmu.

Metod walki z nią jest wiele, jednak dziś pochylimy się na jedną z nich, moim zdaniem najskuteczniejszą, najmniej obciążającą i patrząc na skuteczność najtańszą-jonoforezą.

Jest to zabieg z użyciem prądu. Polega na umieszczeniu stóp w wanienkach z wodą oraz elektrodami. Ma na celu degradację zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za pracę gruczołów potowych. Choć brzmi groźnie zabieg jest w 100% bezpieczny. Odczucia są neutralne. Niestety, nie jest to zabieg dla każdego. Nie skorzystają z niego:

– pacjenci z rozrusznikiem serca,

 – pacjenci z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem,

– pacjenci z zawierającymi metale wkładkami wewnątrzmacicznymi (spiralami),

 – pacjenci z metalowymi implantami w obszarze przepływu prądu elektrycznego (ręce lub nogi),

 – pacjenci z silnie ograniczonym czuciem rąk/stóp (polineuropatia),

– pacjenci z partiami skóry w obszarze poddawanym terapii, na których występuje brak lub ograniczenie czucia,

 – pacjenci z podejrzeniem lub rozpoznaniem dolegliwości sercowych lub epilepsją,

 – kobiety w ciąży,

 – duże defekty skóry, których nie można pokryć wazeliną,

 – pacjenci z większymi ranami, ostrymi infekcjami miejscowymi, wysypką skórną, obrzękami lub miejscowymi stanami zapalnymi (w obszarze poddawanym terapii),

– bezpośrednia aplikacja prądu elektrycznego przez pierś, mózg lub węzły zatokowe,

-osoby z chorobami autoimmunologicznymi

Zabieg Hidrex trwa 15 minut. Efekty zahamowania nadpotliwości są  odczuwalne między 3 a 5 zabiegiem. Zalecane jest wykonanie serii 10-12 aby efekt utrzymywał się 12-18 miesięcy.

W Dermativa zabieg kosztuje 50zł, 12 jest gratis. Nie są sprzedawane w pakiecie i pacjent podejmuje decyzję ile zabiegów chce wykonać.

Odczucia zabiegowe są neutralne. Po nim jednak są możliwe delikatne podrażnienia skóry (porównywalne do odparzenia skóry). Jest to podstawowy wyznacznik częstotliwości zabiegów. W przypadku braku reakcji ze strony organizmu zabieg może być wykonywany codziennie, 2x tygodniowe gdy coś się dzieje. To oznacza, że serię 12 zabiegów możemy zamknąć w okresie od 2,5 tygodnia do 6. A potem pozostaje już tylko cieszyć się suchą skórą 😊