Zdrowe paznokcie

Opracowanie płytki paznokciowej

Opracowanie płytki paznokciowej polega na odsunięciu skórek, usunięciu zrogowaceń wokół nich, skróceniu, wypiłowaniu i wypolerowaniu płytki paznokciowej.

Paznokcie zmienione chorobowo

Zabieg obejmuje wszystkie elementy zabiegu opracowania paznokci zdrowych oraz oczyszczenie płytki z elementów zmienionych chorobowo. Cała procedura odbywa się bezboleśnie i jest niezbędnym elementem skutecznej terapii.

Badanie

Badanie przeprowadzone w celu potwierdzenia/wykluczenia chorób bakteryjnych lub grzybiczych. Jego przebieg jest bezbolesny. Badanie mykologiczne paznokci polega na pobraniu materiału lub wyskrobiny z paznokcia. Następnie wysyłane do laboratorium VITALABO, skąd wynik przychodzi do gabinetu po około 4 tygodniach. Jego przeprowadzenie jest niezbędne w celu prowadzenia skutecznej i bezpiecznej kuracji.

Rekonstrukcja paznokcia

Wykonywana jest w przypadku ubytku fragmentu lub całej płytki paznokci. Poprawia wygląd estetyczny, ale także nadaje tor wzrostu dla nowego paznokcia, pełni funkcję ochronną dla kości paliczka dalszego.

Preparaty stosowane do tego zabiegu są produktami atestowanymi, są elastyczne i pracują na łożu. Nie wywołują uczucia dyskomfortu. Mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Malowanie paznokci

W Dermativa możliwe jest pomalowanie paznokci lakierem klasycznym lub hybrydowym. W obu przypadkach preparaty użyte do stylizacji są nietestowane na zwierzętach, wolne od substancji jak: formaldehyd, kamfora, toluen, ołów, akrylany oraz były pozbawione intensywnego zapachu.