Zabiegi IPL

IPL smart PULS

Urządzenie wykorzystujące technologię światła pulsacyjnego o mocy 10-70 dżuli/cm2. Dzięki metodzie CMP (stałego multiimpulsu) zapewnia najwyższą bezpieczną dawkę impulsu energii. IPL daje rewelacyjne efekty przy zabiegach permanentnego usuwania owłosienia, fotoodmładzania, redukcji i usuwania zaburzeń pigmentacyjnych czy terapii przeciwtrądzikowej.

Parametry urządzenia IPL smartPULS:
Moc: 10-70 dzuli/cm2
Typ impulsów: 530-1900nm
Czas impulsów: 10-280ms


Usuwanie owłosienia/przebarwień/fotoodmładzanie

Zabieg wykonany metodą IPL nie wymaga podawania znieczulenia, gdyż odczucia towarzyszące podczas depilacji są komfortowe. Głowica emituje intensywną wiązkę promieni świetlnych, które w kontakcie ze skórą przekształcane są natychmiastowo w energię cieplną, a ta wychwytuje barwnik włosa (melaninę) znajdujący się w cebulce. Pod wpływem wysokiej intensywności ciepła cebulka zostaje trwale niszczona. Zabieg techniką IPL sprawdza się przede wszystkim na włosach ciemnych i jasnej skórze. Gdy warunki te zostaną spełnione świtało doskonale wychwyci melaninę cebulki włosa skutkując bardzo dobrymi efektami zabiegu. Włoski usuwane są trwale, a ich redukcja po każdym zabiegu wynosi ok. 30%. Stają się one delikatniejsze, i odrastają wolniej.

Zalecenia przedzabiegowe

Zabiegi IPL zwiększają wrażliwość skóry na działanie promieni słonecznych wywołując przebarwienia skóry. Dlatego też nie powinno wybierać się na solarium oraz intensywne opalanie przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Nie jest to jednak całkowicie wykluczone. Przed ekspozycją na słońce warto zabezpieczyć się ochronnym kremem z filtrem.

Przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe
 • terapia hormonalna (hormony światłouczulające)
 • cierpiący na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • bielactwo, łuszczyca, Reticularis (marmurkowa skóra)
 • padaczka (względne)
 • rozrusznik serca
 • skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców
 • kobiety w ciąży i karmiących

Przeciwwskazania czasowe

Aktywna opalenizna
Jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.

Samoopalacze
„Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – zabiegi IPL są możliwe dopiero po jej ustąpieniu.

Kremy i maści stosowane miejscowo
Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) oraz Vit. C należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe, kwas glikolowy, salicylowy) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

Terapia doustna retinoidami
Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem

Leki i zioła światłouczulające
Dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, pokrzywa, arcydzięgiel, mniszek lekarski, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.
Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.

Leki przeciwbólowe
Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem IPL. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap).

Kuracja antybiotykami
Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem IPL (fotoodmładzaniem, usuwaniem przebarwień).

Leki rozrzedzające krew, alkohol
Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne m.in. z kwasem salicylowym. Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem IPL (fotoodmładzaniem, usuwaniem przebarwień).

Przeziębienie, stany zapalne
Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również, że zabiegu nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.

Aktywne infekcje w miejscu pooddawanym zabiegowi(bakteryjne i wirusowe)
W szczególności po infekcji opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.

Znieczulenie ogólne i zabiegi operacyjne
Po zabiegach operacyjnych w znieczuleniu ogólnym należy odczekać 3 miesiące. Miejsce leczone nie może być poddane zabiegowi do momentu całkowitego wygojenia.

Znieczulenie miejscowe
W przypadku znieczulenia miejscowego zabieg IPL (fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień) można wykonać po minimum tygodniu. Miejsce leczone nie może być poddane zabiegowi do momentu całkowitego wygojenia.

Szczepienia
Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji.

Zabiegi złuszczające oraz naruszające ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi światłem
Peelingi chemiczne, mechaniczne, enzymatyczne, mezoterapia igłowa lub mikroigłowa,laserfrakcyjnyitp.
Zabiegów IPL nie łączy się w serii z ww. zabiegami.

Inne
Niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne w miejscu, które ma zostać poddane zabiegom IPL (fotoodmładzaniu, usuwaniu przebarwień).

Endermologia LPG Cellu M6

Lipomassage™ jest jedyną w swoim rodzaju techniką bezbolesnego, bezinwazyjnego leczenia uwięzionego tłuszczu. Daje widoczne i trwałe efekty wyszczuplenia.
Opatentowane głowice LPG® delikatnie oddziałują na tkankę, stymulując uwalnianie w tkance łącznej krążenie żylne i limfatyczne oraz usuwanie tłuszczu. Lipomassage™ reaktywuje również produkcję kolagenu i elastyny, w celu ujędrnienia skóry. Zadaniem zabiegów na ciało jest: WYSZCZUPLANIE, WYGŁADZANIE, UJĘDRNIANIE oraz MODELOWANIE sylwetki.

Zastosowanie engermologii LPG.

Endermologia LPG to unikalna technika modelowania sylwetki przy pomocy stymulacji komórkowej. Opatentowane rolki LPG wyposażone w niezależne silniczki, z możliwością dostosowania prędkości obrotów oraz kierunku, z funkcją ciągłego lub sekwencyjnego zassania, delikatnie ugniatają skórę i nagromadzony pod nią zapas tłuszczu, stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu).

Ponieważ skóra ma skłonności do wiotczenia (w wyniku starzenia się, ciąży, szybkiej utraty wagi itd.), zabieg Lipomassage stymulujący produkcję elastyny i kolagenu jest również skuteczny w ujędrnianiu skóry i modelowaniu sylwetki

Efekty zabiegu

 • Wygładzenie cellulitu i modelowanie sylwetki
 • Ujędrnienie skóry
 • Wyrównanie powierzchni tkanki podskórnej
 • Wygładzenie skóry
 • Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Znaczne zmniejszenie obwodu
 • Zmniejszenie obrzęków i siniaków
 • Oczyszczenie organizmu z toksyn
 • Uelastycznienie blizn
 • Zmniejszenie bolesności mięśni i stawów
 • Poprawa samopoczucia

Przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • infekcje, stany zapalne, zmiany skórne
 • przepuklina
 • zapalenie żył
 • kobiety w ciąży(1. trymestr)

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 10 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.